Piksele, wektory i inne stwory. Grafika komputerowa dla dzieci - Alicja Zarowska-Mazur i Dawid Mazur

Recenzentki Książek

Kiedy idzie się na studia i pierwszy raz siada się przy komputerze na przedmiocie o nazwie Komputerowe przygotowanie publikacji, jeszcze się nie wie, czego tak właściwie się… nie wie. Do tego trzeba nadmienić, że jeśli jest się raczej opornym na nowinki ze świata programów komputerowym to jest to już duży problem. Mimo, ze pierwszy szok mam już za sobą, kiedy zobaczyłam, że jest możliwość przeczytania książki „Piksele, wektory i inne stwory. Grafika komputerowa dla dzieci” pomyślałam: Czemu nie? I to była bardzo dobra decyzja.
Komuś się może wydawać, że jeśli w tytule znajduję się sformułowanie „dla dzieci” to zawarte informacje będą banalne i oczywiste. Powiem Wam, że jeśli chodzi o grafikę komputerową to wcale tak nie jest. Książka stworzona przez parę Alicję Żarowską-Mazur i Dawida Mazura to bardzo ciekawy zbiór, w którego skład wchodzą takie zagadnienia jak podstawowa korekcja zdjęć, inkscape i CorelDRAW. Pewnie niektórzy właśnie poczuli się jak na innej planecie, ale tak Kochani, tego uczą się dzieci. Głupio Wam?
Porzucając już żarty, skupmy się na wnętrzu. A to jest bardzo ciekawe, a przede wszystkim przydatne. Z „Pikseli…” (pozwólcie mi na ten nieudolny skrót) dowiemy się między innymi jakie są formaty plików graficznych i co oznaczają ich skróty, jak ozdobić obraz w Photoskopie (np. dorysować rzęsy), co można zrobić z liniami. Wszystko to zostało świetnie opisane, definicje oparto screenami z programów oraz grafikami pomocniczymi, procedury rozłożone krok po kroku. Nie widzę wad. A mnie – dużemu dziecku na studiach – książka ta bardzo się przydała.
Polecam w 100%, ale sama nie wiem komu. Książka kierowana do wszystkich potrzebujących pomocy przy programach graficznych na etapie początkującym. Godna wszelkiej uwagi i zaproponowania Wam z czystym sercem. Dla dzieci małych i dużych jak znalazł! 
Ocena: 4/5
Recenzja: Sylwia Czekańska
Za egzemplarz dziękuję,
INFORMACJE:
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 326
Gatunek: poradnik, grafika komputerowa