BlogoLinki – misiowe zakładki, bez majtek w blogosferze i Promyczek, który mnie prześladuje

Recenzentki Książek

Uwaga! Tak, u nas też będzie linkowe szaleństwo! Czemu mamy odstawać od reszty? Polecanki blogowe to coś, co zawsze z chęcią czytam i przeglądam na innych stronach. Dlatego dziś debiutują one u nas, pod oryginalną nazwą — BlogoLinki (nad którą myślałam bardzo długo, więc proszę o wyrozumiałość i powstrzymanie się od uśmieszków. Wymyślenie chwytliwej nazwy jest jednak męczącym zajęciem). Co miesiąc będziemy polecać ciekawe recenzje, artykuły czy zestawienia z innych blogów. Blogosfera jest bogata i pełna perełek. Lubimy polecać książki, dlatego też z pewnością polubimy polecanie innych blogów oraz tego, co ich autorzy tworzą. BlogoLinki, 3, 2, 1... Poszło!
MISZ MASZ, CZYLI ZESTAW IŚCIE KULTUROWY 
Czemu mamy kupować zakładki, skoro możemy je wydrukować, wyciąć i się nimi cieszyć? Weronika z Mavelo zaprojektowała śliczne Zimowe zakładki do książek do druku - misie z pomponami. Już się w nich zakochałam!
(foto z bloga Mavelo)
Chcieliście kiedyś zamówić sobie jakiegoś boxa z książkami lub kosmetykami? I nie wiedzieliście, który nie zawiedzie Waszych oczekiwań? Dzięki zestawieniu Pauliny z Yakie-Fayne moje wątpliwości zostały rozwiane. Rzetelne, ciekawe i bardzo przydatne zestawienie - Najlepsze Boxy Subskrypcyjne z książkami … i nie tylko.
Magda z Krytyki kulinarnej pokusiła się o napisanie ciekawego artykułu – 7 blogerskich grzechów głównych, czyli zdejmij majtki. Niżej! Tytuł mówi sam za siebie, ja tylko dodam, że autorka ma sporo racji. Najbardziej przydatne jest przede wszystkim udowodnienie, że wiele blogów oszukuje w statystykach – Magda pokazuje, jak to sprawdzić. Polecam! 
PS. Z Krytyki kulinarnej polecam też superowy przepis na przepyszne bułeczki cynamonowe. Mniam, palce lizać!
Byłam trochę w szoku, gdy natrafiłam na to demaskujące zestawienie. Paulina z Półka na książki odkryła, które okładki książek (nawet tych bardzo znanych) zostały zdublowane w innych powieściach. Grafik płakał, jak projektował - "Ale to już było...". Okładkowych dubli ciąg dalszy.
FILMOWO-SERIALOWO
Najpierw urzekł mnie tytuł – W kosmosie nikt nie chce słyszeć twojego krzyku. Później okazało się, że jeszcze nie oglądałam serialu „The Expanse” i koniecznie muszę to nadrobić. Poleca Wiedźma Na Orbicie! 
Kto jeszcze nie oglądał ekranizacji „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć”? Jeśli wciąż nie widzieliście filmu, to na pewno przekona Was do niego tekst Myszy z bloga Mysza Movie - Po piórach go poznacie. Recenzja „Fantastic Beasts and Where To Find Them”
Właśnie obejrzałam pierwszy odcinek nowego serialu „Riverdale” i to dzięki blogowi Zwierz Popkulturalny. Polecam — Co ty wiesz o Riverdale, czyli stary komiks i świeży serial.

RECENZJE KSIĄŻEK I NIE TYLKO

„Dworu Mgieł i Furii” Sahry J. Maas – recenzja But First Coffee.
Komiks “The Beauty”recenzja Lektura Obowiązkowa.
„Eksplozje” Janusz L. Wiśniewskirecenzja Lustro Rzeczywistości
„Margo” Tarryn Fisherrecenzja Z książką do łóżka.
"Making Faces" Amy Harmonrecenzja Porozmawiajmy o książkach.
"Bez szans" Mia Sheridan  - recenzja Zapatrzona w książki
"Dzień dobry, Północy" Lily Brooks -Dalton - recenzja Nowalijki.

"Promyczek" Kim Holden - recenzja Agi z Niekończące się marzeniaTutaj muszę dodać, ta książka mnie prześladuje. Wszędzie ją widzę. I jeszcze, jak na złość - nie miałam okazji przeczytać "Promyczka". W końcu muszę ją kupić i mieć to za sobą! :) 
A CO W STYCZNIU DZIAŁO SIĘ U NAS?

Naprawdę sporo - przeniesienie bloga na nową platformę, kolejne ciekawe współprace (np. z Wydawnictwem Ze słownikiem) czy sporo recenzji świetnych książek. 

Recenzja "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" Rowling, czyli magia powraca! 


Recenzja W spojrzeniu wroga - A. Kaufman, M. Spooner i dalszy ciąg galaktycznej serii.
Dla wciąż nienasyconych mamy magiczną recenzję książki opowiadającej o czterech, równoległych miastach-Londynach. To oczywiście "Mroczniejszy odcień magii". Jeśli lubicie dystopijne młodzieżówki, to polecamy debiutującą w tym gatunku Cecelię Ahern i jej "Skazę". Nie lubicie szczęśliwych zakończeń? Dobrze się składa, bo możecie przeczytać zestawienie najbardziej nieszczęśliwych zakończeń książek.

To wszystko! Wyszło całkiem sporo blogowych polecanek, co mnie cieszy - widać, że blogerzy nie próżnują! 

Przygotowała: Gaba Rutana